Ася Динова & Светла Ангелова спечелиха балканската титла

12:41, 28 юли 2013, Автор: , Преглеждания:128

Динова и АнгеловаАся Динова & Светла Ангелова са новите балкански шампионки по плажен волейбол за жени, съобщава bgvolleyball.com.

Двете българки спечелиха убедително финала на Балканското първенство в Македония и триумфираха със златните медали. Те се наложиха над румънките Сорина Буз & Андрея Смултя с 2:0 (21:13, 21:14) след 30 минути игра на пясъчния корт край река Вардар в Скопие.

На почетната стълбичка се качи и другата българска двойка. Диана Малинова & Русена Сланчева спечелиха малкия финал, побеждавайки сръбкините Ваня Матич & Милена Матич с 2:0 (22:20, 21:12) за 35 минути игра, и се окичиха с бронза.

Така Ася & Светла станаха вторите балкански шампионки от България в историята, след като през 2009 година в Албания титлата спечелиха Диана & Русена. Диана Малинова пък има и едно второ място задно с Диана Филипова от шампионата в Сърбия през 2008 година, така че тя вече има пълен комплект медали от балканските първенства.