България смаза Исландия за втората си победа в квалификациите

Публикувано в: Баскетбол, България, Избрано
21:10, 4 авг 2013, Автор: , Преглеждания:68
България - Исландия

снимка: BGbasket.com

Българският национален отбор разби Исландия с 88-59 във втория си мач от група А на квалификациите за Евробаскет 2015. Националите ни изиграха първото си домакинство и зарадваха около 1500 зрители в зала „Конгресна” във Варна. Така отборът ни вече има по една победа срещу двата си съперника, а в следващия си мач отново ще бъде домакин. На 10-и август в залата на Двореца на културата и спорта „лъвовете“ посрещат Румъния.

Мачът бе равностоен единствено през първите 3-4 минути, след което баскетболистите на Константин Папазов започнаха да се откъсват напред в резултата. До края на първата част те натрупаха двуцифрена преднина за 23-13. Българите спечелиха и втората част, за да излязат с 16 точки напред на почивката, а след нея разликата премина и границата от 20 точки за 65-40. Победителят в мача отдавна бе ясен, а през последната част разликата се увеличи още малко и отборите оформиха крайния резултат.

Петима български баскетболисти завършиха с двуцифрен актив, а само един от всички 12 в групата за мача не се разписа днес. Най-резултатен с 14 точки бе Иван Лилов, а по 12 добавиха близнаците Деян (13 точки, 5 асистенции) и Калоян (7 борби) Иванови.

За Исландия Якоб Сигюрдарсон вкара 19 точки, а 13 добави Йоун Стефаунсон.

източник: BGbasket.com