Интересен финал при жените в Кърджали

14:12, 4 авг 2013, Автор: , Преглеждания:97
Олга Кръстева и Гергана Докузова

снимка: Ангел Карапетков

Мария Тодорова & Диана Филипова – Олга Кръстева & Гергана Докузова е финалът на турнира в Кърджали от Националната верига по плажен волейбол за жени. Тези двойки спечелиха с тайбрек днешните полуфинали на пясъчния корт в комплекс Арпезос и ще се изправят една срещу друга в спор за златото от 16:00 часа, пише bgvolleyball.com.

Опитните Мани & Диди успяха да изненадат победителките от предишните два турнира от веригата и национални шампионки на България Диана Малинова & Русена Сланчева с 2:1 (21:10, 17:21, 15:10). Те доминираха напълно в първия гейм. Във втория двойката на Марица (Пловдив) успя да се наложи и да вкара мача в решаващ трети гейм, в който също поведе в резултата. Тодорова & Филипова обаче показаха по-концентрирана игра до края и обърнаха резултата, за да се поздравят с победата.

Оля & Гери пък изковаха пълен обрат срещу новите балкански шампионки Ася Динова & Светла Ангелова. След като загубиха първия гейм, те не се отказаха да търсят мястото си във втори пореден финал и бяха убедителни във втората част. Тайбрекът се движеше равностойно до 7:7, след което Кръстева & Докузова постигнаха пет поредни точки и при 12:7 вече се виждаха победителки. Ася & Светла обаче намериха сили да върнат интригата на терена, стопявайки изоставането си до само една точка, но за повече не им стигнаха силите и мачът завърши при 2:1 (16:21, 21:15, 15:13).

Малкият финал за бронза между Малинова & Сланчева и Динова & Ангелова е от 15:00 часа.