Оля Кръстева & Гери Докузова взеха титлата в Кърджали

19:00, 4 авг 2013, Автор: , Преглеждания:277
Олга Кръстева и Гергана Докузова

Снимка: BGvolleyball.com

Олга Кръстева & Гергана Докузова са победителките в третия турнир от Националната верига по плажен волейбол за жени – в Кърджали, съобщава BGvolleyball.com.

Във финала на пясъчния корт в комплекс Арпезос те надиграха Мария Тодорова & Диана Филипова с 2:1 (21:17, 17:21, 15:9) и триумфираха като първенец на надпреварата. Кръстева & Докузова, които на Националното първенство Mtel Beach Masters в София показаха израстване, извоювайки сребърните медали, успяват за първи път да се изкачат на най-високото стъпало на почетната стълбичка в турнир от Националната верига.

В началото на първия гейм опитът на Мани & Диди си каза думата и те се откъснаха напред в резултата. Оля & Гери обаче запазиха самообладание и с много концентрирана игра успяха не само да догонят противника в резултата, но и да обърнат за крайното 21:17. Те поведоха и в началото на втория гейм, но бившите национални шампионки показаха класа, бързо поеха инициативата, наложиха надмощие и изравниха мача след 21:17. Кръстева & Докузова обаче успяха да се запазят по-свежи за тайбрека. В решаващата трета част те поведоха с 5:0 и опитите на техните съпернички оттук нататък да се върнат в мача се оказаха неуспешни. Настоящите национални вицешампионки затвориха гейма при 15:9 и ликуваха с първото си злато в кариерата като двойка.

С бронзовите медали се поздравиха балканските шампионки Ася Динова & Светла Ангелова. В драматичния малък финал по-рано днес те надиграха националните шампионки и водачки в основната схема Диана Малинова & Русена Сланчева с 2:1 (22:20, 16:21, 15:13).