Фенербахче и Лион се класираха за плейофите на Шампионската лига

Публикувано в: Турция, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:36, 7 авг 2013, Автор: , Преглеждания:78

ФенербахчеОтборът на Фенербахче се класира за плейофите на Шампионската лига, след като надигра Залцбург с 3-1 като домакин в реванша от третия предварителен кръг. Турците продължават напред след 1-1 в първия мач.

Още в четвъртата минута испанецът Сориано даде аванс на гостите от Австрия, но след още толкова време „фенерите“ изравниха след попадение на Раул Мейрелеш, който се възползва от подаване на Дирк Каут. В 17-ата холандецът се отчете с още една асистенция, този път към Муса Соу, който донесе пълния обрат на своя тим. В 34-ата минута домакините довършиха съперника си с трети гол, който бе дело на Пиер Уебо.

Лион също продължава в следващата фаза, след като записа нова минимална победа срещу Грасхопър, този път като гост. Единственото попадение в двубоя реализира халфът Клеман Грьоние, който бе точен в 82-ата минута.

Шкендербеу – Шахтьор Караганди 3-2 (0-3 в първия мач)
Стяуа – Динамо Тбилиси 1-1 (2-0 в първия мач)
Макаби Тел Авив - Базел 3-3 (0-1 в първия мач)
Марибор – Апоел Никозия 0-0 (1-1 в първия мач)