Байерн и Пеп Гуардиола с перфектно начало в Бундеслигата

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
23:41, 9 авг 2013, Автор: , Преглеждания:57

Ариен Робен

Отборът на Байерн Мюнхен започна по най-добрия начин защитата на титлата си в Бундеслигата, след като надигра с 3-1 тима на Борусия Мьонхенгладбах в мач от първия кръг, игран на „Алианц Арена“.

Шампионите започнаха отлично мача и за четвърт час отбелязаха две попадения. В 12-ата минута стражът на гостите не изчисти добре топката и Рибери подаде прекрасен пас към Робен, който с едно докосване реализира хубав гол за 1-0. 180 секунди след това Робен върна жеста на Рибери, но шутът на французина бе отразен от тер Щеген. При добавката, обаче, Манджукич не сбърка и удвои преднината на баварците.

Пет минути преди края на първото полувреме „жребците“ стигнаха до намаляване на пасива си, след като при едно центрира от левия фланг Данте си отбеляза автогол. В последните секунди Швайнщайгер с бомбен удар бе близо до ново попадение за домакините, но тер Щеген изби със сетни усилия в корнер.

В средата на второто полувреме Байерн получи дузпа, след като Алваро Домингес игра с ръка в наказателното поле. Давид Алаба не сбърка от бялата точка и оформи крайното 3-1. Интересното е, че само минута преди това – в 68-ата, Томас Мюлер пропусна дузпа за мюнхенския колос.

По този начин новият наставник на баварците Хосеп Гуардиола започна по отличен начин кариерата си в германската Бундеслига.