АЗ Алкмаар обърна Аякс в страхотно голово шоу

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
17:22, 11 авг 2013, Автор: , Преглеждания:53

АЗ АлмаарОтборът на АЗ Алкмаар поднесе изненадата на втория кръг на Ередивизие, след като надигра с 3-2 като домакин първенеца на Холандия Аякс в изключително драматичен мач.

Шампионите започнаха отлично двубоя и в средата на първото полувреме датският халф Ериксен откри резултата с чудесен изстрел от фаул. В последните секунди на първата част домакините съумяха да изравнят с попадение на Беренс.

В 59-ата минута Блинд се възползва от подаване на Къркич и върна преднината на гостите. Шест по-късно Ван Райн задържа Фиргевер в наказателното поле и реферът посочи бялата точка и показа доста пресилен червен картон на бранителя на амстердамци. Йохансон стреля точно и доведе нещата до 2-2.

В 74-ата АЗ направи пълен обрат, след като резервата Мартенс центрира прекрасно в наказателното поле и Виктор Елм със страхотен шут от въздуха прати топката в далечния ъгъл на вратаря Силесен.

По този начин Алкмаар записа първи три точки през този сезон, а Аякс регистрира първо поражение още във втория кръг.