Твенте смаза като гост девет от Фейенорд

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
15:47, 11 авг 2013, Автор: , Преглеждания:56

ТвентеОтборът на Твенте спечели голямото дерби на втория кръг на Ередивизие, след като срази с 4-1 като гост състава на Фейенорд.

Двубоят започна отлично за тима от Ротердам, който поведе в резултата след половин час игра след точен удар на Пеле. В 35-ата минута гостите бяха близо до изравняване, но Ебесильо с бомбен шут нацели напречната греда. Само 120 секунди след това Ебеселиньо бе намерен в наказателното поле от Тадич и с много хубав изстрел реализира за 1-1.

В 57-ата минута домакините останаха с 10 души след червен картон на ван Деелен, който извърши нарушение в наказателното поле. Тадич бе точен от бялата точка и донесе пълен обрат на своя тим. В 66-ата и де Врай бе изгонен, но за втори жълт картон, а Твенте дръпна с 3-1 след нов гол от дузпа на Тадич в 73-ата минута. Шест по-късно Тадич подаде с петичка към Кастаиньос, който реализира за крайното 4-1.

След този успех отборът на Мичел Янсен вече има четири точки в своя актив, докато Фейенорд е само с една.