Колев и Митев взе титлата и в Албена

21:03, 13 авг 2013, Автор: , Преглеждания:221

Николай Колев и Константин МитевНиколай Колев & Константин Митев отново триумфираха като първенци в четвърти пореден турнир от Национална верига 2013 за мъже, съобщава BGvolleyball.com.

Във финала на състезанието на пясъчния корт пред хотел Калиопа те се наложиха убедително над Мирослав Градинаров & Теодор Маринов с 2:0 (21:15, 21:9) и се поздравиха с първото място.

В първия гейм Колев & Митев доминираха на корта, поведоха в резултата от самото начало и с по-прецизна игра от тази на съперниците стигнаха до категоричното 21:15. Вторият гейм бе равностоен до 7:7. С отлична игра на блокада шампионите успяха да натрупат нова преднина до 13:8 на техническата почивка. Това изнерви Мирослав Градинаров и при 9:14 той изрита топката силно към публиката, за което получи и червен картон от съдията. Това напълно разконцентрира неговия отбор и Ники & Коце спокойно завършиха мача, без да загубят повече точки – 21:9.

Сред призьорите се наредиха и Делчо Раев & Валентин Димов. В спора за третото място по-рано днес те се наложиха над представителите на България в предстоящото Европейско първенство за младежи до 22 години във Варна Мартин Иванов & Бранимир Грозданов с 2:0 (21:19, 21:15).