Георги Иванов с чудесно 8-мо място в Москва на гюле

Публикувано в: Избрано, Лека Атлетика
21:07, 16 авг 2013, Автор: , Преглеждания:115

photo_verybig_45022

Националният ни рекордьор Георги Иванов постигна най-доброто класиране на България на Световното първенство в Москва, след като завърши на 8-ма позиция във финала на тласкане на гюле. Световен шампион стана Дейвид Щорл от Германия.

Интересното беше, че българинът редуваше опит на 9 сантиметра с фаул, като започна много добре надпреварата и постигна  20.29м в първия си опит. В третия си опит Иванов прати гюлето на 20.39м, което му отреди 7-мото място и продължаване във финалната фаза. Там аржентинецът Херман Лауро постигна само със сантиметър повече и измести сънародника ни на 8-мата позиция, като последния успешен опит на Иванов бе 20.19 метра. С класирането си гюлетласкача донесе и първата точка на България в ранглистата на IAAF от Световния шампионат.

В надпреварата за медалите Райън Уитинг от САЩ записа 21.57 от първия си опит и това го изстреля на лидерската позиция, но след това така и не подобри тласкането си. Дейвид Щорл постигна 21.73 м в четвърия си опит, като първоначално съдиите отсъдиха фаул, но след видео повторение правилно отмениха решението си и това се оказа златното хвърляне за германеца. Уитинг все пак запази среброто си, докато бронза отиде при Дилан Армстронг от Канада, който постигна най-дорбия си резултат през сезона от 21.34м.