ЦСКА разби Нефтохимик за първия си успех в А група

Публикувано в: Избрано, Футбол България, ЦСКА
22:51, 17 авг 2013, Автор: , Преглеждания:194

ЦСКА

Отборът на ЦСКА записа първа победа в А група през новия сезон, след като разгроми с 4-0 тима на Нефтохимик на „Българска армия“ в мач от петия кръг.

„Червените“ започнаха силно двубоя и още в 13-ата минута Гъргоров нацели напречната греда с много мощен удар от далечна дистанция. Само 120 секунди по-късно Марсиньо навлезе в пеналта, финтира трима защитници на гостите и с техничен изстрел реализира за 1-0. В 15-ата минута Марсиньо записа и асистенция, центрирайки от корнер към Василев, който се разписа с удар с хлава.

В 37-ата минута Гъргоров направи нещата класически с фамозен гол. Халфът получи топката на границата на пеналта и с прекрасно воле не остави шанс на Караманов. Само 60 секунди след това македонецът Кировски се оказа очи в очи със стража на гостите, но шутира неточно над вратата.

След почивката домакините намалиха значително темпото. В 70-ата минута резервата Косоко пробва техничен изстрел, но Караманов изби. Секунди след това Кировски отново пропусна от чиста позиция и си навлече гнева на феновете. В 74-ата минута Косоко направи хубав рейд и стреля отлично, но сантиметри от гредата.

В 79-ата минута Косоко подаде диагонално към Долапчиев, а Хашев увисна, след което младокът овладя добре топката и с чудесен изстрел реализира за 4-0.

След този успех ЦСКА вече има шест точки и скочи до седмото място в класирането, докато Нефтохимик е със седем пункта на шеста позиция.

ЦСКА – Черни, Василев, Менди, Илиев, Милисавлевич, Дюлгеров, Чочев (65 Ревсон), Карачанаков (69 Косоко), Марсиньо, Гъргоров, Кировски (76 Долапчиев)

Нефтохимик – Караманов,  Лемперов, Хашев, Йошев, Ив.Янев, К.Янев, Манев (46 Христов), Вълчев, Чипев, П.Димитров, Калоянов (56 Петков)