Девойките разбиха Швейцария за първа победа на Европейското

Публикувано в: Баскетбол, България
09:28, 18 авг 2013, Автор: , Преглеждания:74
Ива Георгиева

снимка: Борислав Пелтеков, БФБ

Българският национален отбор за девойки разби Швейцария с 68-41 и регистрира първата си победа на Европейското първенство, дивизия В в Унгария, информира bgbasket.com.

Така кръг преди края на програмата в група В националките ни имат победа и загуба, а успех с 14 или повече точки над Финландия в последния им мач в понеделник ще им гарантира влизане в осмицата на първенството.

Още в началото на срещата българките бяха по-силни и започнаха малко по малко да трупат аванс, като след една част той вече беше двуцифрен – 20-9. Те контролираха случващото се на терена и до почивката, като съумяха да натрупат още няколко точки преднина за резултат 38-21. Разликата се запази след подновяването на играта, а малко преди края на третата част България започна серия, която продължи през последния период и след 18-0 тимът ни вече водеше с 66-27, а до края мачът просто бе доигран.

Националките ни спечелиха борбата под коша и предизвикаха цели 37 на съперника, извършвайки 26 от своя страна. Те си подадоха 14 срещу 4 асистенции и отнеха 28 срещу 13 топки. Освен това българките имаха по-добра успеваемост общо от игра – 39% срещу 27% и имаха възможност да организират повече нападения.

Борислава Христова бе най-резултатна за победителките с 18 точки, като добави и 7 борби. Теодора Динева наниза 15, а Ива Георгиева се включи с дабъл дабъл от 14 точки и 10 отнети топки.