Публикувано в: Англия, Футбол Свят
17:30, 18 авг 2013, Автор: , Преглеждания:71
Роберто Солдадо

снимка: Фейсбук Тотнъм

Отборът на Тотнъм спечели първото „лондонско“ дерби през новия сезон в Англия, след като в среща от първия кръг надделя с 1-0 при визитата си на Кристъл Палас на „Селхърст Парк“.

Гостите първи създадоха положение за гол, след като в 13-ата минута Дембеле шутира много мощно от далечна дистанция, но кълбото облиза горната греда. В 35-ата Сигурдсон стреля също извън пеналта, но Сперони изби в корнер. Четири по-късно Ленън проби по десния фланг и пробва диагонален удар, който бе спасен от вратаря на домакините. В последните секунди на първата част Шадли бе намерен в наказателното поле и стреля с глава, но встрани от вратата на „орлите“.

Пет минути след началото на второто полувреме „шпорите“ получиха дузпа за игра с ръка на Мокси. Зад кълбото застана новото попълнение Роберто Солдадо, който с прецизен изстрел намери мрежата на Палас – 1-0. В 68-ата Солдадо можеше да запише и асистенция, след като подаде отлично към Сигурдсон, но исландецът шутира неточно от 13 метра.

В 87-ата минута резервата Дефоу направи чудесен рейд през центъра на защитата на домакините, след което стреля по земя, но встрани от вратата. Секунди след това Кристъл Палас бе близо до точката, след като Филипс свали топката с глава към Дигкагой, който шутира силно, но Йори отрази удара му. Последва и добавка на южноафриканеца, но отново френският национал се намеси блестящо.