Сосиедад тресна Лион на „Жерлан“, Зенит и Пилзен с комфортна преднина

Публикувано в: Избрано, Испания, Русия, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:42, 20 авг 2013, Автор: , Преглеждания:66

Реал Сосиедад би Лион във Франция

Отборът на Реал Сосиедад на крачка от групите на Шампионската лига, след като надигра с 2-0 като гост френския Лион в първи мач от плейофите на надпреварата.

Баските успяха да поведат в резултата в 17-ата минута, след като Карлос Вела центрира към Антоан Гризман в наказателното поле на домакините и нападателят с красив акробатичен удар прати топката в мрежата на Антони Лопес. Пет минути след почивката новото попълнение на испанците – Харис Сеферович, отбеляза много красив гол, след като с изстрел с левия си крак направи безпомощен стража на домакините. В 75-ата „хлапетата“ останаха с човек по-малко, след като Милан Бишевац събори Карлос Вела и получи втори жълт картон.

Зенит също изглежда сигурен за групите, след като се наложи с 4-1 при визитата си на Пасош Ферейра. Халфът Роман Широков вкара две попадения за руснаците, докато малко преди втория му гол Андре Леао бе изравнил за португалския тим. В 85-ата минута Дегра си вкара автогол, а в последната Широков оформи хеттрика си и на практика реши всичко в този сблъсък.

В последния мач от тази вечер Виктория Пилзен се наложи у дома с 3-1 над Марибор, Чисовски и Дарида дадоха комфортна преднина от два гола на чехите, но Меяч реализира така важното попадение за словенците на чужд терен. Все пак, тимът от Пилзен увеличи аванса си, след като Дуриш бе точен в 89-ата минута.

Реваншите и на трите мача са след седмица.