Арсенал разкова Фенербахче като гост, Аустрия изненада Динамо

Публикувано в: Англия, Избрано, Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:14, 22 авг 2013, Автор: , Преглеждания:194

Аарън Рамзи

Отборът на Арсенал си осигури участие в групите на Шампионската лига, след като разби с класическото 3-0 като гост тима на Фенербахче в първи мач от плейофната фаза на турнира.

През първото полувреме „артилеристите“ контролориха двубоя, но не успяха да създадат много положения пред Демирел. След почивката събитията на терена не се промениха особено. В 51-ата минута Жиру изведе Уолкот в наказателното поле, а той веднага центрира успоредно на голлинията към Гибс, който от близо засече топката във вратата за 1-0.

В 64-ата Рамзи бе оставен да напредне и да стреля от около 25 метра и той с много силен удар по земя удвои преднината на своя тим. В 77-ата минута Уолкот бе съборен в наказателното поле и Жиру не сгреши от бялата точка за класическия успех на „топчиите“.

Аустрия Виена също изглежда много близо до групите, след като се наложи с 2-0 при визитата си на Динамо Загреб. Австрийците стигнаха до успеха с голове в последните 25 минути на двубоя, а точни бяха Леовац и Станкович.

Шалке и ПАОК завършиха наравно 1-1 на „Фелтинс Арена“. Фарфан даде аванс на домакините в 32-ата минута, Щох изравни за гърците в 73-ата.

Наравно 1-1 приключиха и Стяуа и Легия. Пиовакари даде преднина на румънците в 34-ата минута, а Косецки изравни осем след почивката.