Ботев с труден успех над Славия в голово шоу

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Славия, Футбол България
19:55, 25 авг 2013, Автор: , Преглеждания:92

Ботев Пловдив победи Славия с 3-2

Отборът на Ботев Пловдив записа много трудна победа с 3-2 над Славия на своя „Христо Ботев“ в мач от шестия кръг на А група.

Срещата започна неприятно за домакините, след като още в 12-ата минута Домовчийски получи контузия и бе заменен от Костов. Шест след това проблемите за пловдивчани станаха още по-големи, след като Артур Енрике направи детинска грешка, Бразилецът опита пас с глава към Стаховяк, но вместо това подари топката на Курдов, който я чукна покрай вратаря на Ботев и откри резултата.

Само 180 секунди по-късно Огнянов подаде към Ромарио, а холандецът с чудесен диагонален шут от границата на наказателното поле реализира за 1-1. В 32-ата минута Галин Иванов направи прекрасен рейд в пеналта на „жълто-черните“, след което шутира от осем метра, но Стаховяк с невероятен рефлекс изби в корнер.

Само 120 секунди след това Огнянов записа още една асистенция в актива си, след като намери Неделев в наказателното поле, а младата звезда на Ботев се разписа с точен удар в долния ляв ъгъл – 2-1. В 40-ата минута Енрике подаде към Огнянов, който чукна с пета към Ромарио, но холандецът шутира неточно от 13 метра.

Второто полувреме започна по-добре за пловдивчани, но малко нелогично „белите“ изравниха резултата в 63-ата минута. Галин Иванов бе намерен вляво, напредна чудесно и опита пас към Невеш, който се размина с кълбото. Топката, обаче, попадна в непокрития Силва и бразилецът вкара на празна врата за 2-2.

В 72-ата Невеш шутира много мощно от дистанция, но Стаховяк изби в корнер. Три след това Костов получи перфектно центрирана топка от десния фланг и стреля с глава, но Кунчев спаси. В 78-ата Ботев отново поведе след чудесна комбинация. Иршак подаде към Неделев, който намери Педро в наказателното поле, а холандецът чукна за Иршак, който технично реализира за 3-2. В края на мача Педро можеше да направи успеха по-убедителен, но пропусна сам срещу Кунчев.

След тази победа „канарчетата“ вече имат 13 точки и се изкачиха на второ място в класирането, докато Славия се намира на 12-а позиция с пет пункта.

Ботев – Стаховяк, Й.Христов, Спрокел, Грънчаров, Енрике, Иршак, Анисе, Огнянов (59 Сърмов), Неделев, Домовчийски (12 Костов), Ромарио (73 Педро)

Славия – Кунчев, Димитров, Желев, Велков, Атанасов, М.Василев (52 Невеш), Б.Христов (69 Сандански), Шалайев, Иванов, Р.Василев (52 Силва), Курдов