Интер и Наполи стартираха с домакински победи в „калчото“

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
23:40, 25 авг 2013, Автор: , Преглеждания:66

Юто НагатомоОтборът на Интер победи Дженоа с 2:0 в официалния дебют на новия треньор Валтер Мацари. Успехът на „синьо-черните“ дойде трудно, като головете паднаха едва в края на двубоя.

След нулево първо полувреме Юто Нагатомо откри резултата в 75-ата минута, засичайки с глава центриране отдясно на Жонатан. Минути по-късно новото попълнение Мауро Икарди можеше да удвои, но нацели гредата. Все пак в самия край на срещата Родриго Паласио успокои своите с второ попадение след отлично извеждащо подаване на Фреди Гуарин.

Наполи също стартира с победа, след като разби с 3-0 на „Сан Паоло“ гостуващия тим на Болоня. Домакините поведоха в 32-ата минута, след като шут на Хамшик бе избит с мъка от стража Курчи, след което Кайехон направи добавка за 1-0. В края на първата част Хамшик получи подаване от Сунига и от труден ъгъл успя да реализира за 2-0. В 63-ата минута словашкият халф направи разликата класическа след точен далечен изстрел.

Римските отбори също започнаха сезона с победи. Лацио надви Удинезе с 2-1 на „Олимпико“, а Рома надигра с 2-0 Ливорно като гост.

Каляри – Аталанта 2-1
Парма – Киево 0-0
Торино – Сасуоло 2-0