Динамо Загреб остана на крачка от чудо във Виена

Публикувано в: Футбол Свят, Шампионска Лига
01:25, 28 авг 2013, Автор: , Преглеждания:54

Аустрия ВиенаДинамо (Загреб) беше на прага на сензацията срещу Аустрия във Виена, след като стигна до успеха с 3-2, но загубата с 0-2 на „Максимир“ се оказа фатална за хърватите.

Двубоят започна по най-добрия начин за домакините. Още в 6-ата минута австрийският тим откри резултата, когато след пряк свободен удар Мадер опъна мрежата на Динамо от 25 метра. Топката докосна и защитника на Динамо Шимунич, което обърка стража Сандомйерски

С попадения на Брожович и Фернандес Динамо се оттегли на почивката с гол аванс. Фатос Бекирай направи с глава 3:1 в 70-ата минута и пращаше тима си в групите на Лигата.

В 82-ата минута, обаче, появилият се в игра само 60 секунди по-рано Киенаст успя да отбележи след едно невероятно разбъркване пред вратата на Динамо и така класира Аустрия за груповата фаза на най-комерсиалния турнир.