Бразилия и Китай с нови победи в Сапоро

16:00, 29 авг 2013, Автор: , Преглеждания:69
Бразилия

снимка: ФИВБ

Отборът на Бразилия спечели втора поредна чиста победа на Финалите на Гран При в Сапоро, след като надигра с 3-0 домакина Япония в последния мач от втория ден на турнира.

Олимпийските шампионки нямаха особени затруднения срещу азиатките и спечелиха отделните геймове без много драма след 25-21-; 25-22 и 25-17. Габриела Гимараеш бе най-добра за успеха на „селесао“, забивайки 19 точки, докато Фернанда Родригес добави 15, а 14 записа Тайса Менезес. За домакините Юкико Ебата се отличи с 11.

Китай също взе втора победа, след като се наложи с 3-2 (28-30; 25-22; 26-28; 25-13; 15-10) гейма над Италия. Руоки Хуй бе най-резултатна за азиатките с 19 точки, а с по 15 се отчетоха Джунджин Ян и Юнли Су. За „адзурите“ Валентина Диуф закова 26 пункта, а Индре Сорокайте приключи с 20.

В първия двубой за деня Сърбия надделя с 3-1 (25-23; 20-25; 25-18; 25-23) над САЩ. Йована Бракочевич отново бе лидерка на западните ни съседки и се отличи с 22 точки, а още 20 добави Бранкица Михайлович. За американките Кели Мърфи бе най-добра с 23.

След втория ден на надпреварата Бразилия е на първо място с шест точки, а Китай е на втора позиция с 5. Япония и Сърбия имат по 3 пункта, Италия е с една точка, а САЩ с нула.