Рубин влезе в групите на Лига Европа, Спартак Москва и Щутгарт аут

Публикувано в: Лига Европа, Русия, Футбол Свят
21:10, 29 авг 2013, Автор: , Преглеждания:48

Санкт Гален победи СпартакОтборът на Спартак (Москва) отпадна от Лига Европа след срамна загуба у дома с 2:4 от Санкт Гален. Първата среща бе приключила при 1:1 и швейцарците продължават напред с общ резултат от 5:3.

Още в първата минута на Йозбилиз успокои зрителите на „Арена Химки“ в Москва, но попадения на Каранович (17 и 32) и Родригес (36) набързо шамаросаха руснаците. В края на мача Мовсисян (83) и Янятович (88) оформиха крайния резултат.

Друг руски отбор – Рубин Казан, продължава напред след нова победа над норвежкия Мьолде, този път с 3-0. Първият сблъсък бе завършил при 2-0. Прудников даде аванс на домакините в 33-ата минута, а Еременко и Азмун довършиха „викингите“ с две попадения след почивката.

Германският Щутгарт напусна изненадващо Лига Европа след домакинско реми 2-2 срещу Риека. В първия мач хърватите бяха победили с 2-1. Бенко даде аванс на гостите в 30-ата минута, но немците направиха пълен обрат след попадение на Гентнер в 34-ата и автогол на Марич в 75-ата минута. В последните секунди на срещата Муянович реализира за крайното 2-2 и прати своя тим в групите на надпреварата.