Попето прати Кубан в групите на Лига Европа, Иса с асистенция за Шериф

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Лига Европа, Русия, Футбол Свят
00:14, 30 авг 2013, Автор: , Преглеждания:90

Кубан

Българският нападател Исмаил Иса ще играе в групите на Лига Европа, след като неговия Шериф Тираспол надделя над сръбския Войводина с 2:1 в двубоя реванш от плейофите на турнира.

Първата среща в Нови Сад завърши при 1:1, а юношата на Левски реализира попадението за своя тим. Днес той отново игра на висота и се отчете с асистенция за молдовците, а на терена остана през всичките 90 минути на срещата.

През първото полувреме попадения не паднаха, а Фернандо от тима на домакините удари греда в 35-та минута. И трите попадения паднаха след почивката. В 59-та минута Иса пусна топката към Джулиан и той се разписа з 1:0. 12 минути по-късно Фернандо удвои аванса на Шериф и до голяма степен осигори класирането на тима в груповата фаза на Лига Европа.

Кубан и Ивелин Попов също влезнаха в групите на Лига Европа, след като надиграха Фейенорд за втори път, този път с 2-1 като гости. Първият мач в Краснодар приключи при 1-0 за руснаците.

Грациано Пеле даде аванс на холандците още в седмата минута, възползвайки се от пас на Имерс. В 19-ата Попов изравни за своя тим след подаване на Бучур. Пет след почивката именно Бучур сложи точка на спора, вкарвайки след асистенция на Балде.

Айнтрахт – Карабах 2-1 (2-0 в първия мач)

Тотнъм – Динамо Тбилиси 3-0 (5-0 в първия мач)

Стандарт – Минск 3-1 (2-0 в първия мач)

Сент Етиен – Есберг 0-1 (3-4 в първия мач)

Днипро – Калиу 2-0 (3-1 в първия мач)

Трабзонспор – Кукеши 3-1 (2-0 в първия мач)

Бешикташ – Тромсьо 2-0 (1-2 в първия мач)

Ница – Аполон 1-0 (0-2 в първия мач)

Генк – Хафнарфьордур 5-2 (2-0 в първия мач)

Петролул – Суонси 2-1 (1-5 в първия мач)