Нюкасъл сломи Фулъм с уникален гол на Бен Арфа

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:00, 31 авг 2013, Автор: , Преглеждания:314

Хатем Бен АрфаОтборът на Нюкасъл спечели първа победа в Премиършип, след като надделя с 1-0 над Фулъм на своя „Сейнт Джеймсис Парк“ в среща от третия кръг. Цял мач за гостите изигра българският нападател Димитър Бербатов.

Единственото попадение в двубоя реализира Хатем Бен Арфа в 86-ата минута. Френският полузащитник получи топката по десния фланг, след което заходи около наказателното поле и с феноменален изстрел препарира Дейвид Стокдейл.

Норич също записа първи успех в английския елит, след като надигра с 1-0 тима на Саутхемптън на „Кероу Роуд“. Победното попадение за „канарчетата“ вкара Нейтън Редмънд, който в средата на второто полувреме получи подаване от Лирой Фер и опъна мрежата на гостите.

Стоук Сити постигна втори пореден усех в Премиършип, след като малко изненадващо надви с 1-0 като гост тима на Уест Хем. В герой за „грънчарите“ се превърна Джърмейн Пенант, който се разписа в 82-ата минута с чудесен шут от пряк свободен удар.

В последния мач Кардиф и Евертън завършиха наравно 0-0.