Зенит с трудна победа над 10 от Локомотив, Рондон с хеттрик за Рубин

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
14:32, 1 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:45
Зенит победи Локомотив Москва

снимка: fc-zenit.ru

Отборът на Зенит спечели дербито на седмия кръг на руската Премиер лига, след като се наложи с 2-1 над Локомотия Москва на своя стадион „Петровский“.

Домакините поведоха малко преди почивката, когато Широков бе точен от бялата точка. За нарушението за дузпата Диара от гостите получи директен червен картон. Въпреки намаления си състав, столичани изравниха резултата в 70-ата минута след попадение от наказателен удар на новото попълнение Мбарк Бусуфа. В 86-ата питерци стигнаха до победата, след като Зирянов се възползва от пас на Дани и отбеляза втория гол за своя тим.

В другия ранен мач в Русия изненада нямаше, след като Рубин се наложи с 3-0 при визитата си на Урал. И трите попадения за тима от Казан реализира Саломон Рондон, който бе точен в 17-ата, 55-ата и 75-ата минута, а асистент за първите му два гола бе Начо.

След тези мачове Зенит вече е втори с 14 точки, а Локо Москва трети с 13. Рубин се изкачи на пета позиция с 12 пункта, докато Урал е 13-и с пет.