4 от 4 за Борусия в Бундеслигата след два фамозни гола на Мхитарян

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
20:24, 1 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:252

Хенрих МхитарянБорусия Дортмунд излезе еднолично начело в Бундеслигата с пълен актив от 12 точки, след като надигра с 2-1 като гост тима на Айнтрахт Франкфурт в последната среща от четвъртия кръг.

„Жълто-черните“ поведоха още в десетата минута, след като Якуб Блашчиковски предостави топката на Хенрих Мхитарян, а арменецът с точен изстрел оплете топката в мрежата на Трап. В 36-ата Такаши Инуй сложи кълбото на главата на Щефан Айгнер, който нацели страничната греда, но при добавката Вацлав Кадлец не сбърка и изравни – 1-1.

Десет минути след почивката Борусия върна своята преднина, след като Мхитарян вкара нов гол, този път с хубав шут извън наказателното поле. В 62-ата Айнтрахт можеше да изравни след центриране от корнер на Джакпа, но ударът с глава на Андерсон попадна в левия страничен стълб.

По-рано през деня Щутгарт записа първа победа в Бундеслигата, след като смачка тима на Хофенхайм с 6-2 на „Мерцедес-Бенц-Арена“. Ведад Ибишевич се отчете с хеттрик за успеха на домакините, а Александру Максим добави още два гола. Първото попадение за „швабите“ бе дело на защитника Антонио Рюдигер. За гостите се разписаха Кевин Фоланд и Роберто Фирмино.