Милан и Интер с безапелационни победи в „калчото“

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
00:19, 2 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:53

Милан постигна първи успех в "калчото"

Отборът на Милан спечели първа победа в Серия А през новия сезон, след като надделя с 3-1 над Каляри на „Сан Сиро“ в среща от втория кръг.

„Росонерите“ започнаха отлично мача и в осмата минута Робиньо получи отличен пас от Мунтари и отбеляза първото си попадение през тази кампания. След половин час игра домакините удвоиха преднината си, след като Балотели стреля силно, а Агаци успя да отбие удара му, но вратарят бе безпомощен при добавката на Мексес. 180 секунди по-късно Со матира Абиати с чудесен далечен шут. В 62-ата минута Балотели получи топката отдясно и с изключително силен снаряд доведе резултата до 3-1.

Интер записа втори пореден успех в „калчото“, след като се наложи с 3-0 при визитата си на Катания. Гостите поведоха в 19-ата минута, след като Джонатан проби от дясно и центрира в наказателното поле, където Паласио засече кълбото в мрежата на „слоновете“. В 56-ата Паласио се отличи и с асистенция, слагайки топката на главата на Нагатомо, който отбеляза втория гол за „нерадзурите“. Десет минути преди края на двубоя Алварес елиминира няколко бранители, за да се озове на стрелкова позиция и да отбележи за класическото 3-0.

Втори победи в своя актив записаха още Фиорентина и Рома. „Ла Виола“ смаза Дженоа с 5-2 като гост, докато „вълците“ постигнаха класически успех с 3-0 при домакинството си на Верона. За новаците българският национал Николай Михайлов остана на пейката и не се появи в игра.

Аталанта – Торино 2-0

Болоня – Сампдория 2-2

Сасуоло – Ливорно 1-4

Удинезе – Парма 3-1