ЕвроБаскет 2013 започна с няколко сензации

Публикувано в: Баскетбол, Европа
17:48, 4 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:64

Латвия

Отборът на Латвия поднесе изненадата в откриването на ЕвроБаскет 2013 в Словения, след като надигра с 86-75 тима на Босна в първата среща от Група Б.

Балтийците успяха да поведат с 10 точки на почивката, но преди последната четвърт балканският представител намали пасива си на пет пункта. В последните 10 минути Латвия успя да запази преднината си и да стигне до успеха с 11 точки разлика. Роландс Фрейманис бе над всички за победителите с 24 точки, докато Рихардс Куксикс добави 13. За босненците Нихад Джедович реализира 19 пункта, а с 18 завърши Мирза Телетович.

Сензация се получи и в Група Д, където Финландия надделя с 61-55 над тима на Турция. Скандинавците дръпнаха с 13 точки на почивката, а до края удържаха аванса си, достигайки до победата. Сасу Салин и Петери Копонен се отличиха с по 12 точки за „Суоми“. За южната ни съседка Ендер Арслан реализира 12 пункта, а 11 записа Керем Гьонлюм.

В Група Ц тимът на Грузия смачка Полша с 84-67. Виктор Саникидзе приключи с 23 точки за победителите, а за „дружина полска“ играещият в НБА Марчин Гортат се отчете с 12.

В Група А също се получи изненада в първия мач, след като Великобритания се наложи със 75-71 след продължение над Израел. Кайл Джонсън бе над всички за британците с 22 точки, а за евреите Афик Нисим завърши със 17.