Германия изненада Франция в Група А на ЕвроБаскет

Публикувано в: Баскетбол, Европа
09:16, 5 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:54

Германия

Отборът на Германия спечели дербито на първия кръг на Група А на ЕвроБаскет 2013, след като се наложи над един от фаворитите за титлата Франция с 80-74 в Любляна.

Бундестимът започна изключително силно двубоя и спечели първата част с категоричното 27-14. До почивката „петлите“ намалиха пасива си на четири пункта, а преди последната четвърт разликата бе стопена на само един пункт. Във финалните 10 минути германците запазиха аванса си и успяха да вземат своето.

Робин Бенцинг бе най-резултатен за победителите с 19 точки, а Нийлс Гифи и Лука Щайгер добавиха по 14, докато Хайко Шафарчик приключи с дабъл-дабъл от 12 пункта и 11 асистенции.

За Франция звездата на тима Тони Паркър се отчете с 18 точки, а Микаел Желабал завърши с 11.