Сърбия взе дербито с Литва в Група Б

Публикувано в: Баскетбол, Европа
09:37, 5 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:57

Сърбия

Отборът на Сърбия започна силно участието си в ЕвроБаскет в Словения, след като в група Б разби един от фаворитите за медалите Литва с 63-56 в град Йесенице.

Плавите започнаха започна убедително мача и натрупаха 10 точки аванс в първата четвърт. Това подейства като шамар за литовците, които успяха да съкратят изоставането си на 6 точки на почивката. След почивката балтийците продължиха да наваксват и след добра серия се доближиха на 2 точки. Ненад Кръстич обаче се прояви като истински лидер на Сърбия и поведе младите си съотборници към успеха.

Най-резултатен за победата на Сърбия бе именно Кръстич с 20 точки, към които добави и 9 борби. С 14 точки се включи Неманя Недович, а 13 точки и 8 борби записа Неманя Бйелица.

Мантас Калниетис се отличи със 17 точки за Литва, а с 12 му партнира Дариуш Лавринович.