Локомотив загуби от Ксанти с 0:1 в контрола

Публикувано в: Локомотив Пловдив, Футбол България
21:51, 6 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:61

Локомотив Пловдив

Отборът на Локомотив Пловдив загуби от Шкода (Ксанти) с 0:1 в първата си контрола от 5-дневния лагер в Гърция. Спарингът се игра пред стотина души на стадиона в Ксанти и бе изгледан от собственика на клуба Константин Динев. Неофициален дебют за черно-белите направи новото попълнение Крис Гади, съобщава сайтът на „черно-белите“.

Единственият гол падна в 40-ата минута и бе дело на Калво. Това стана след пробив по десния фланг на Баретас, при който центрираната топка премина през няколко играчи и бе засечена от оставения непокрит Калво.

Малко преди попадението Мартин Камбуров пробва да прехвърли от 35 метра излезлия напред вратар на домакините, но топката отиде в аут. В 43-ата минута Аласан Ндайе изстреля силен шут от 20-ина метра, но отново покрай вратата.

През второто полувреме черно-белите владееха по-често топката, но така и не стигнаха до чисто голово положение пред противниковата врата. Четвърт час преди края домакините вкараха топката в мрежата, но съдията отмени попадението поради засада. В даденото от съдията допълнително време Дани Кики се контузи в опита си да направи шпагат в центъра на терена.

Следващият приятелски мач на Локомотив (Пд) е в неделя от 18,30 часа на стадиона в Комотини срещу местния Пантракикос.