Младежите изпуснаха трите точки срещу Естония

Публикувано в: Футбол България
22:48, 6 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:51

БългарияМладежкият национален отбор на България претърпя кошмарен шок при домакинството си на Естония в 3-ия си двубой от квалификациите за Европейското първенство през 2015-та година. Възпитаниците на Михаил Мадански бяха на крачка да постигнат трета поредна победа, но допуснаха изключително нелепо равенство 1:1 с гол за гостите в 20-ата секунда след края на 4-минутното продължение.

Единственото попадение за младежите реализира крилото на италианския Лумецане Радослав Кирилов, който в 20-ата минута получи отличен извеждащ пас от Милен Гамаков и с хладнокръвно изпълнение даде аванс на „лъвчетата“.

В 58-ата минута халфът на ЦСКА Ивайло Чочев беше намерен отлично в наказателното поле, но се засуети и пропусна добра възможност да стреля очи в очи с вратаря. Той все пак успя да върне към Славчев, но последвалият изстрел вече беше неточен и от доста по-неудобно положение.

В 20-ата секунда след края на 4-минутното продължение проспано центриране от корнер и неубедителна намеса на вратаря Евтимов позволи на Мют да донесе точката за Естония – 1:1.

По този начин България вече има 7 точки и продължава да бъде лидер в класирането на Група 2, но можеше да бъде още по-убедителен водач, ако не бе записала нелепото реми с Естония.