Украйна с 3 от 3 на ЕвроБаскет 2013, Босна с първа победа

Публикувано в: Баскетбол, Европа
18:01, 6 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:58

Украйна

Отборът на Украйна спечели трета поредна победа на Европейското първенство по баскетбол, след като надигра Германия с 88-83 в първия сблъсък за деня в група А в Любляна.

Украинците успяха да натрупат преднина от девет точки на почивката – 39-30. През второто полувреме срещата бе изключително резултатна и въпреки че Бундестимът взе последните две части, до крайния успех стигна тимът на Майк Фратело.

Сергий Гладир бе над всички за победителите, завършвайки с 25 точки, докато 19 записа Южен Джетър. За германците Хайко Шафарчик приключи с 22 точки, а 18 записа Робин Бенцинг.

В ранния мач от Група Б Босна надигра Черна гора със 76-70. Мирза Телетович реализира 18 точки за първата победа на своя тим на Евро 2013, а Неманя Гордич завърши със 17. За загубилия тим  Боян Дублевич се отчете с 16 точки, Тайрис Рийс добави още 13.