Белгия на крачка от Мондиал 2014, Сърбия и Хърватия не се победиха

Публикувано в: Футбол Свят
00:24, 7 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:84

БелгияОтборът на Белгия е на крачка от класиране на Мондиал 2014, след като се наложи с 2-0 при визитата си на Шотландия в световна квалификация от група А.

„Червените дяволи“ откриха резултата в 38-ата минута, след като новото попълнение на Атлетико Мадрид Тоби Алдервейрелд центрира отлично в наказателното поле и Стивън Дефур реализира за 1-0. 60 секунди преди последния съдийски сигнал Кевин Мирала получи прекрасен извеждащ пас от Кристиан Бентеке и с техничен изстрел отбеляза второто попадение на „Хемпдън Парк“.

„Балканското“ дерби между Сърбия и Хърватия не излъчи победител, след като приключи при 1-1. Гостите поведоха в 53-ата минута с гол на Марио Манджукич, а „плавите“ изравниха в 66-ата чрез Александър Митрович. Двата отбора завършиха мача и с по 10 души, след като в 60-ата Йосип Шимунич от „шахматистите“ бе изгонен с директен червен картон, а в 75-ата Неманя Матич получи втори жълт картон в 75-ата.

В последния мач от групата Македония победи Уелс с 2-1. Тричковски откри резултата в средата на първото полувреме, а Рамзи изравни в 39-ата минута от дузпа. Десет преди края на срещата Трайковски донесе успеха на домакините.