Зрелищно 4:4 за Швейцария и Ислания, Норвегия и Словения бият у дома

Публикувано в: Футбол Свят
02:22, 7 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:87
Швейцария и Ислания завършиха при 4-4

снимка: АП

Отборът на Швейцария пропусна да си осигури по-спокоен край на световните квалификации, след като завърши при зрелищно 4-4 срещу Исландия на „Стад дьо Суис“ в среща от група Е.

Островитяните поведоха още в третата минута с гол на Гудмунсон, но до почивката Лихтщайнер вкара две попадения, а между тях се разписа и Шер и резултатът стана 3-1 в полза на домакините. В 54-ата минута Джемаили бе точен от дузпа и увеличи аванса на Швейцария на 4-1. До края исландците направиха малко чудо и се добраха до едната точка с попадения на Сигторсон и Гудмунсон, който реализира още два гола, за да оформи своя хеттрик и крайното 4-4.

Норвегия взе важна победа в битката си за второто място, надделявайки с 2-0 при домакинството си на Кипър. Елюнуси даде аванс на скандинавците в края на първото полувреме, а резервата Кинг удвои в 66-ата минута.

Словения също записа домакинска победа, след като надви с 1-0 тима на Албания. Единственият гол в мача реализира Кампъл в 19-ата минута.