Холандия се добра до точка в Естония, Румъния излезе втора в група Д

Публикувано в: Турция, Футбол Свят, Холандия
01:43, 7 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:68

Робин Ван ПерсиОтборът на Холандия записа първа грешка стъпка в група Д на световните квалификации, след като завърши наравно 2-2 при визитата си на Естония.

Още във втората минута Ариен Робен получи подаване в наказателното поле и реши изненадващо да стреля към вратата, откривайки резултата. Константин Василев успя да възстанови равенството в 17-ата минута, а след това изведе и отбора си напред с втори гол в 56-ата минута на мача. В даденото от съдията продължение „лалетата“ спечелиха дузпа, а Робин ван Перси реализира наказателния удар, за да донесе равенството – 2:2.

Румъния се изкачи на второ място в класирането, след като записа класически успех с 3-0 при домакинството си на Унгария. Чиприан Марика и Михай Пинтилий вкараха два гола за северната ни съседка преди почивката, а след нея резервата Кристиан Танасе реализира третото попадение.

Турция очаквано смачка слабака Андора, надделявайки с 5-0 при завръщането на Фатих Терим начело на тима. Головете за южната ни съседка реализираха Умут Булут, който се отчете с хеттрик, Бурак Йълмаз и Арда Туран.