Италия продължава без грешка на ЕвроБаскет

Публикувано в: Баскетбол, Европа
02:53, 9 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:45

ИталияОтборът на Италия продължава с победния си ход на ЕвроБаскет 2013, след като надделя над Гърция с 81-72 и така си осигури първото място в група D в Копер.

„Адзурите“ съумяха да се откъснат след почивката, когато със силна трета част дръпнаха с 9 точки. Гърците обаче не се предадоха и благодарение силната игра на Никос Зисис изравниха резултата при 70-70. Тогава обаче се намеси Белинели, който първо вкара два наказателни удара. Последва невероятна стрелба за 2 точки на крилото, която бе последвана от кош на Джентиле, който реши всичко в мача.

Марко Белинели завърши с 23 точки и 7 борби за успеха, а Луиджи Датоме добави 19 точки. За гърците, които отново бяха без контузения си лидер Василис Спанулис, Никос Зисис вкара 16 точки, а 12 добави Стратос Перпероглу.

Турция постигна първа победа на Евро 2013, след като се наложи над Швеция с 87-74, докато Финландия нанесе нова загуба на Русия след успех с 86-83.