Литва и Сърбия с нови победи в група Б на Европейското

Публикувано в: Баскетбол, Европа
02:03, 9 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:49

Кщищоф ЛавриновичОтборът на Литва спечели трета поредна победа на Евробаскет 2013, след като записа много труден успех със 77-70 след продължение над Черна гора в мач от група Б, игран в Йесенице.

Срещата започна равностойно и след десет минути игра резултатът бе 19-19. Черногорците успяха да вземат повече от крехък аванс на почивката от 2 точки, но той бързо бе пропилян в началото на второто полувреме и литовците поведоха с 51-47 преди началото на последната четвърт. Балтийците не успяха да задържат аванса си и стигна до продължение. В него литовците надделяха след добра серия на Лавринович и Калнеитис.

Именно Кщищоф Лавринович бе героят в мача с 24 точки, а Йонас Ванчиунас добави 12 точки и 10 борби. Линас Клейза и Мантас Калнеитис добавиха по 10 за успеха. За черногорците Тайрис Райс вкара 19, а Боян Дублевич – 14.

Сърбия също записа трета победа в групата, след като се наложи с 80-71 над Латвия. Невероятен мач за „плавите“ изигра Ненад Кръстич, който наниза цели 25 точки.

Босна постигна втори успех, надигравайки тима на Македония с 62-54 в ранния сблъсък от групата.