Хърватия спря победния устрем на Словения на Евро 2013

Публикувано в: Баскетбол, Европа
02:30, 9 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:62

Боян БогдановичОтборът на Хърватия нанесе първа загуба на тима на Словения на домашното му европейско първенство по баскетбол, след като надделя след продължение със 76-74 в мач от група Ц, игран в Целие.

В началото на втория период домакините дръпнаха с 10 точки, но шахматистите не се предадоха и бързо наваксаха. На почивката словенците все пак водеха с 41-35. Третата част продължи с предимство за словенците, но хърватите не се отказаха и поддържаха минимално изоставане. През последните 10 минути водачеството се промени на няколко пъти, а Томич прати мача в продължение след наказателен удар за 65-65. В допълнителното време „шахматистите“ бяха по-съсредоточени и измъкнаха успеха.

Боян Богданович бе най-резултатен за победителите с 24 точки, 11 вкара Анте Томич, който добави о 15 борби, а с 10 се отличи Роко-Лени Укич. За домакините Горан Драгич записа 23 точки, 8 борби и 5 асистенции, a16 точки и 8 борби – Домен Лорбек.

В другите мачове от групата нямаше никаква интрига. В ранния сблъсък Испания смачка Полша с 89-53, докато Чехия надигра Грузия с 95-79.