Франция спечели група А в Любляна след разгром над Белгия

Публикувано в: Баскетбол, Европа
00:38, 10 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:58

ФранцияОтборът на Франция завърши на първо място в група А на ЕвроБаскет 2013 в словенската столица Любляна, след като в последния си мач разби с 82-65 тима на Белгия.

Фламандците започнаха много силно мача и спечелиха първата част с 30-19, а на почивката имаха аванс от 12 пункта – 46-34. Невероятна трета четвърт на „петлите“, приключила при 32-9, обърна развоя на двубоя и в крайна сметка момчетата на Венсан Койе стигнаха до успеха.

Тони Паркър бе над всички за победителите, след като наниза 20 точки и подаде шест асистенции, а Жофри Ловерн приключи с 14. За Белгия Аксел Ервей бе най-резултатен с 13 точки, а с 12 завърши Сам Ван Росом.

Украйна записа четвърта победа, след като разби Великобритания с 87-68, докато Германия се наложи над Израел с 80-76.