Черна гора би Сърбия за престиж

Публикувано в: Баскетбол, Европа
00:50, 10 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:64

Черна гора победи СърбияОтборът на Сърбия завърши със загуба участието си в група В, наречена „групата на смъртта“ на Евробаскет 2013. Плавите паднаха от Черна гора със 76-83 в мач, който не оказа влияние за класирането им напред в шампионата, пише bgbasket.com.

Сърбия завърши на второ място в подреждането с актив 3-2, какъвто имат и първия – Литва, и третия – Латвия. Малко не стигна на Босна и Херцеговина да се добере до третото място, въпреки че също е 3-2. Черногорците останаха само с две победи, а четвъртият в предното европейско първенство – Македония завърши с 1-4.

Така следващият съперника на Сърбия на шампионата ще е Белгия.

Тайрис Райс бе най-полезен за Черна гора при успеха, като отбеляза 12 точки. С по 11 се отчетоха Милко Биелица и Боян Дубльевич, а с 10 остана Алекса Попович. За сърбите над всички бе Рашко Катич с 19 точки. Богдан Богданович добави 14, а с 10 се разписа Неманя Биелица. Плавите очаквано бяха дали почивка днес на звездата Ненад Кръстич.

В другите мачове от групата Латвия надигра Македония със 76-66, а Босна се наложи над Литва със 78-72.