Шведски рефер „закла“ младежите в Русия

Публикувано в: Избрано, Футбол България
18:24, 10 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:131

България

Младежкият национален отбор на България по футбол загуби гостуването си на Русия с 1-3 в квалификационна среща за Европейското първенство през 2015 година.

За поражението обаче заслуга има и шведският рефер Андреас Екберг. В 18-ата минута Ангел Грънчов бе надбяган от Константин Базелюк. Защитникът на ЦСКА повали откъсващия се сам срещу вратаря Димитър Евтимов нападател и заслужено получи червен картон. Това обаче не бе достатъчно за скандинавския съдия, който даде и дузпа. При повторенията обаче ясно се видя, че нарушението бе на метър извън полето. Наказателният удар бе успешно реализиран от Владимир Обухов в 19-ата минута.

Въпреки че бяха с човек по-малко“, българите успяха да изравнят резултата. В четвъртата минута на продължението на първото полувреме Александър Колев отблизо вкара, след като центриране на Симеон Славчев доведе до разбъркване пред вратата на домакините.

Три минути след почивката Русия отново излезе напред. Авторът на първия гол Обухов получи топката в близост да нашата врата, овладя я пред погледите на цялата защита и направи резултата 2:1. Всичко свърши в 63-ата минута, когато Базелюк, който елегантно преодоля вратаря Евтимов.

Така след изиграни 4 срещи в група 2 България има 7 точки от 2 победи, 1 равен и 1 загуба. Лидер е Русия с 9 точки от 3 мача.

Съставът на България: Евтимов, Недялков, Георгиев, Грънчов, Горанов, Славчев, Колев (69-Петков), Чочев, Йорданов (64-Карачанаков), Кирилов, Гамаков.