САЩ и Коста Рика взеха визи за Световното в Бразилия

Публикувано в: Футбол Свят
12:06, 11 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:48

САЩОтборите на САЩ и Коста Рика станаха първите два тима от зона КОНКАКАФ, които се класираха за Световното първенство в Бразилия догодина.

Във вторник вечерта американците победиха Мексико в най-интересния мач за кръга с 2:0. Така „класикото“ завърши очаквано, след като на „Крю Стейдиъм“ домакините от САЩ са непобедени в последните 10 мача. Точни за победата бяха Еди Джонсън в 49-ата и Лендън Донован в 78-ата. Резултатът можеше да стане и класически, но Клинт Демпси изпусна дузпа. Така мексиканците са пети в класирането с оставащи два мача до края.

В другия интересен сблъсък костариканците завършиха наравно 1-1 срещу последния Ямайка, което им бе достатъчно, за да отидат на Мондиал 2014. С гол на Рандъл Бренес в 74-ата минута, гостите се виждаха победители, докато не дойде студения душ в последната минута, когато играчът на домакините Джърмейн Андерсън изравни.

Все пак разочарованието на Коста Рика бе съвсем кратко, тъй като точката в срещата бе напълно достатъчна за второто място в групата, което им позволява вече да търсят хотел в Бразилия догодина.

В последния мач, който се игра в този кръг, Панама шокира Хондурас като гост, достигайки до равенство 2-2. Костли и Паласиос даваха преднина на домакините, но Торес на два пъти изравняваше резултата.

Лидер в класирането е тимът на САЩ с 16 точки, следван от Коста Рика с 15, трети е Хондурас с 11, докато Панама и Мексико са с по 8, последен е отборът на Ямайка с едва 4.