Публикувано в: Футбол Свят
01:31, 11 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:45
Сърбия победи Уелс с 3-0

снимка: Ройтерс

Отборът на Сърбия спечели победа за самочувствие, след като се наложи с класическото 3-0 при визитата си на Уелс в среща от група А на световните квалификации.

Филип Джорджевич откри резултата за гостите след само девет минути игра, след като се разписа с удар с глава. Бранителят на Манчестър Сити Александър Коларов удвои за гостите в 38-ата минута с фантастичен гол след страхотен шут с левия крак от почти 25 метра. В 55-ата минута младият талант Лазар Маркович направи резултата класически, след като се възползва от грешка в отбраната на домакините.

В другия мач от групата Шотландия се наложи с 2-1 като гост на Македония. Аня даде аванса на островитяните след час игра, а Костовски изравни в 84-ата. Минутка преди края на двубоя Малоуни донесе успеха на гостите.

В класирането начело е Белгия с 22 точки, следвана от Хърватия със 17, като двата отбора имат по един мач по-малко. Сърбия е на трета позиция с 11 пункта, Шотландия има осем, Македония е със седем а Уелс с 6 се намира на дъното.