Холандия взе визи за Мондиала, Турция изненада Румъния като гост

Публикувано в: Турция, Футбол Свят, Холандия
02:51, 11 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:93
Холандия победи Андора

снимка: Ройтерс

Отборът на Холандия се класира за Световното първенство в Бразилия, след като записа очаквана победа с 2-0 при визитата си на Андора в група Д.

“Лалетата“ се измъчиха през първото полувреме, но след почивката нападателят на Манчестър Юнайтед Робин ван Перси взе нещата в свои ръце и с два бързи гола в 50-ата и 54-ата минута подпечата визите за Бразилия.

В дербито на кръга Турция надигра Румъния с 2-0 като гост и запази шансове за класиране на Мондиала. Бурак Йълмаз даде преднина на южната ни съседка в средата на първата част, а Мевлют Ердинч довърши домакините в последните секунди на двубоя.

Унгария се размечта за място в Бразилия, след като смаза Естония с 5-1. Клаван си вкара автогол в 11-ата минута и по този начин домакините в резултата. Хайнал и Бьоде направиха разликата класическа до почивката, а малко след нея Кинк намали. Немет и Джуджак оформиха разгромната победа на „маджарите“ с голове в последните 20 минути.

В класирането Холандия е убедителен водач с 22 точки, следвана от Унгария с 14, Турция и Румъния с по 13, Естония със седем и Андора с нула.