Байерн и Леверкузен с домакински победи в Бундеслигата

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
18:26, 14 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:42

Байерн

Отборът на Байерн Мюнхен излезе временно на първо място в Бундеслигата, след като постигна трудна победа с 2-0 над Хановер на „Алианц Арена“ в мач от петия кръг.

Баварците откриха резултата едва в шестата минута на второто полувреме, след като Манджукич се възползва от отличен пас на Кроос. В 64-ата Робен получи подаване отляво и опита шут от много малък ъгъл, но Цийлер успя да избие. Кълбото, обаче, попадна в Рибери и французинът отбеляза второто попадение за домакините.

Леверкузен запази третото си място в класирането след трудна победа с 3-1 над Волфсбург. Домакините откриха резултата в 24-ата минута, след като Ролфес даде хубав пас към Сам, който с елегантен шут реализира за 1-0. Четвърт час след това Родригес центрира към Олич, който матира Лено с шут с левия крак. В 65-ата минута Кастро изпълни свободен удар и Кийслинг се извиси над всички и вкара с глава за 2-1. В добавеното време Кийслинг се разписа още веднъб и оформи крайното 3-1.

Айнтрахт Франкфурт спечели втора поредна победа като гост, след като надделя с 3-0 над Вердер. Кадлец се разписа на два пъти през първата част, като в 14-ата реализира отблизо след подаване на Ошипка, а 20 минути по-късно засече с глава центриране на Юнг. В 26-ата домакините останаха с 10 души след директен червен картон на Ди Санто. В 58-ата Хънт пропусна дузпа за „бременските музиканти“, а в 77-ата Прьодъл си вкара автогол за крайното 0-3.

Шалке записа втори пореден успех след минимално 1-0 при визитата на Майнц. Новата звезда на „кралскосините“ – Кевин-Принс Боатенг, вкара дебютното си попадение в Бундеслигата, след като в 34-ата минута се разписа с хубав изстрел извън пеналта.

В последната ранна съботна среща Аугсбург се наложи с 2-1 над Фрайбург за третия си пореден успех. Мехмеди даде аванс на гостите в началото на втората част, но Алтънтоп изравни в 62-ата минута. 60 секунди преди края на мача Вернер донесе трите точки на баварците.