Борусия Дортмунд вкара шест на Хамбургер

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
22:08, 14 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:74

Обамеянг

Отборът на Борусия Дортмунд записа пета поредна победа в Бундеслигата, след като смаза с 6-2 тима на Хамбургер в късната съботна среща на петия кръг.

Домакините излязоха напред в 19-ата минута, когато Обамеянг овладя далечен пас на Шмелцер и простреля Адлер за 1:0. Само 180 секунди по-късно Мхитарян получи ефектен пас от Левандовски и удвои аванса на „жълто-черните“. Гостите се върнаха в двубоя в 27-ата минута, когато китаецът Жи матира Вайденфелер с великолепен шут.

Четири минути след почивката тимът от Хамбург изравни, след като Ван дер Ваарт центрира от фаул и Вестерман с глава направи 2:2. В 65-ата минута Обамеянг заби петото си попадение от началото на сезона. Осем по-късно се разписа и Левандовски, който прати топката в долния ляв ъгъл на Адлер за 4:2.

Секунди след това Ройс също успя да запише името си сред голмайсторите, довеждайки нещата до 5-2. Точка на спора сложи Левандовски, който в 81-ата минута с глава оформи крайното 6:2.

След този успех Борусия вече има 15 точки и е на първа позиция в класирането, докато Хамбургер е едва 15-и с четири пункта.