Зенит и Спартак Москва с важни победи в Русия

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
23:35, 14 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:63

ЗенитОтборът на Зенит постигна очаквана победа с 2-0 срещу Терек в домакинството си от 8-ия кръг на Премиер лигата и по този начин остана на три точки от лидера ЦСКА Москва.

Питерци решиха нещата в своя полза още до почивката с голове на Александър Кержаков и Дани. Домакините поведоха в 21-ата минута след перфектно проведена контраатака. Аршавин напредна през центъра и подаде на Кержаков, който веднага насочи топката във вратата на гостите. В 42-ата минута Кержаков центрира перфектно към Дани и той реализира един от малкото си голове с глава.

Спартак Москва също вече е със 17 пункта, след като се наложи с 1-0 при визитата си на Волга. Единственото попадение в мача реализира Юра Мовсисян, който бе точен в 32-ата минута.

В последната среща от днес Краснодар и Криля Советов приключиха при 1-1. Калешин даде аванс на домакините в деветата минута, но Цалагов изравни в 89-ата.