Черно море влезе в четворката след минимален успех над „шейховете“

Публикувано в: Футбол България, Черно море
19:01, 14 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:115

Даниел МладеновОтборът на Черно море продължава с чудесното си представяне в А група, след като записа успех с 1-0 като гост на Нефтохимик в „морското“ дерби на осмия кръг. Срещата се игра в Търговище заради наказанието на „шейховете“.

Домакините имаха шанс да открият резултата в десетата минута, но Васил Калоянов нямаше късмет, след като ударът му попадна в гредата. Малко след почивката Петър Димитров също се оказа в чиста позиция, но стреля неточно.

В 78-ата минута Георги Божилов пропусна да се разпише очи в очи срещу Караманов, но топката рикошира във вратаря и попадна в Даниел Младенов, който се разписа за 1-0. Пет минути преди края „моряците“ получиха и дузпа за фаул срещу Младенов. Жоро Илиев, обаче, не успя да преодолее стража на „нафтата“.

След този успех Черно море вече има 13 точки и се изкачи на четвърто място в класирането с актив от 13 точки, докато бургазлии са 12-и със седем пункта.