Вияреал спря победния рейд на Реал Мадрид, Бейл с гол в дебюта си

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
00:56, 15 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:279

Гарет Бейл

Отборите на Вияреал и Реал Мадрид завършиха наравно 2-2 в дербито на четвъртия кръг на испанската Примера дивисион, играно на „Ел Мадригал“. По този начин и двата състава записаха първи грешни стъпки в първенството.

Още в шестата минута домакините бяха близо до откриване на резултата, но Джонатан Перейра не успя да преодолее Диего Лопес, останал очи в очи с вратаря на гостите. В 13-ата „жълтата подводница“ изпълни къс корнер и топката бе отклонена на задната греда към дос Сантос, който от няколко метра не успя да отбележи, стреляйки в тялото на Лопес.

В средата на първата част домакините заслужено поведоха, след като Кани наказа грешка в защитата на „белия балет“ и се разписа от около точката на дузпата. В 28-ата минута Перейра подаде страхотна с петичка към Акино, който стреля силно, но Лопес изби с крак. Последва и добавка на мексиканеца, но и тя бе неточна. Четири по-късно Серхио Рамос отправи много опасен удар с глава, но Асенхо изби с вещина. В 39-ата Карвахал получи подаване от Модрич отдясно и центрира успоредно на малкия пеналт и дебютантът Гарет Бейл отбеляза от пет метра за 1-1.

Девет минути след почивката Перейра бе изведен в добра позиция в наказателното поле на гостите и подаде към Жауме Коста, който от десетина метра стреля покрай гредата. В 64-ата Реал направи пълен обрат, макар и с голяма доза шанс. Роналдо напредна по левия фланг, след което подаде вдясно към Бензема, а французинът шутира мощно, но Асенхо изби. Топката попадна отново в Кристиано, който опита изстрел, а топката рикошира в защитник на „жълтите“, след което се удари в португалеца и в крайна сметка влезе в мрежата.

Шест минути след това Кани проби самостоятелно и стреля от дъгата на пеналта, но Лопес отрази силния му шут. Кълбото отиде в краката на дос Сантос, който с нов хубав изстрел успя да преодолее вратаря на мадридчани – 2-2. Пет минути преди края Роналдо пробва мощна тупалка от дистанция, но Асенхо спаси по чудесен начин.

След това реми двата отбора се намират на трета и четвърта позиция с по десет точки, а лидери са Барселона и Атлетико с по 12 пункта.