Рома продължава перфектното си представяне в „калчото“

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
23:44, 16 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:53

РомаОтборът на Рома продължава с победния си рейд в италианската Серия А, след като надделя с 3-1 при визитата си на Парма в последната среща от третия кръг.

„Дуковете“ съумяха да открият резултата в 39-ата минута, след като французинът Жонатан Биябяни засече с глава центриране на Матия Касани. Малко след почивката младата италианска звезда Алесандро Флоренци изравни, след като се възползва от подаване на босненския халф Миралем Пянич.

В 70-ата минута „вълците“ направиха пълен обрат, след като Кевин Строотман пусна кълбото към Франческо Тоти, а неостаряващият „Принц на Рим“ с хубав шут намери мрежата на Антонио Миранте. В 84-ата гостите получиха дузпа, след като Касани спъна Жервиньо в наказателното поле. Строотман бе точен от бялата точка и оформи крайното 3-1.

След този успех Рома вече има девет точки и се изравни на върха на класирането с тима на Наполи, докато Парма е 16-и с един пункт.