Реал Мадрид унищожи Галатасарай насред Истанбул

Публикувано в: Избрано, Испания, Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:44, 17 сеп 2013, Автор: , Преглеждания:84

Реал Мадрид смачка Галатасарай

Отборът на Реал Мадрид смачка с 6-1 като гост тима на Галатасарай в очаквания с най-голям интерес мач тази вечер, който бе от група Б на Шампионската лига.

Малко след началото на мача Фелипе Мело отправи много опасен удар, но завърналият се в титулярния състав на „белия балет“ Икер Касияс показа класа и спаси. Испанският национал, обаче, нямаше късмет, след като получи травма в гърба и в 14-ата минута бе заменен от Диего Лопес. След половин час игра „Джим Бом“ отново бе близо до гол след много опасен изстрел с глава на Мело, но Лопес се разтегна и изби. Само секунди по-късно Иско се възползва от грешка в отбраната на турците и с техничен шут от 13 метра даде аванс на гостите.

Още в първите секунди на втората част Роналдо можеше да удвои с изстрел от границата на наказателното поле, но Муслера изби шута му. Веднага след това Бурак засече с глава центриране отляво, но топката мина на сантиметри от десния стълб. В 54-ата минута Бензема бе изведен сам срещу вратаря на домакините и с изстрел по земя уби интригата – 2-0. В 63-ата минута Ди Мария получи подаване вляво и опита да прехвърли Муслера, но се получи пас за Иско, който върна назад към Роналдо и португалецът вкара за 3-0.

Четири по-късно Бейл центрира от фаул и Роналдо отново се разписа, довеждайки нещата до 4-0. В 80-ата минута „кралският“ клуб направи разгрома на турците срамен, след като Бейл подаде наляво към Роналдо, който продължи за Бензема и французинът реализира от два метра – 5-0. 120 секунди по-късно резервата Умут Булут намали пасива на „Джим Бом“, засичайки центрира от десния фланг. В последната минута Роналдо сложи точка на спора, след като бе изведен вляво и с мощен шут в горния ляв ъгъл оформи крайното 6-1.

В следващия кръг Реал ще приеме Копенхаген, докато Галатасарай ще гостува на Ювентус.